Fall 2016 SC Youth Soccer Open League
Team Schedules - U17B Open League (2000)
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://openleague.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=131EA6EF-F4E1-4FC7-B996-7303E1BFBD69&tournamentguid=6211599D-8FE0-407F-B45E-AA69C8ACE38E&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
Ylw

Red
 A11 : Tuzos SC - 01 - BU17333333333330 10  26  6  29  0 0
 A7 : GPS NASA 00 BOYS WHITE300303303318 6  6  20  19  0 0
 A4 : DSC 00 White3331300 3117 5  9  13  20  0 1
 A1 : CESA 00B Select Red3330331 0016 5  7  11  16  0 0
 A8 : Lakelands Toros 2000 Boys Black333300 01316 5  6  22  20  0 0
 A2 : CRFC MAROON 00B CL 2301011330315 4  1  20  17  0 0
 A3 : DISA Boyz -U17White003033033015 5  -1  22  12  0 0
 A6 : GCU 00 Select030033300 12 4  0  19  17  0 0
 A9 : SCUFC 00 Boys Crescent03030 00 06 2  -15  52  15  0 0
 A5 : FUSC 00 Boys White00100003116 1  -14  34  15  0 1
 A10 : Sumter 17B Sabres00000000000 0  -25  56  10  0 0

Bracket - Sunday, August 28, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 351230  Herdklotz Park  05:00 PM  1 A11 vs A5Tuzos SC - 01 - BU17 4 vs.FUSC 00 Boys White0

Bracket - Friday, September 09, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 351237  Lexington County Soccer  07:30 PM  9 A10 vs A1Sumter 17B Sabres 1 vs.CESA 00B Select Red7

Bracket - Saturday, September 10, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 351233  SCUFC BB&T  11:00 AM  6 A10 vs A8Sumter 17B Sabres 1 vs.Lakelands Toros 2000 Boys Black8
 351238  Red Owens Rec Complex  03:00 PM  C A11 vs A9Tuzos SC - 01 - BU17 14 vs.SCUFC 00 Boys Crescent0
 351205  SCUFC BB&T  03:00 PM  6 A7 vs A10GPS NASA 00 BOYS WHITE 3 vs.Sumter 17B Sabres0
 351223  SCUFC BB&T  05:00 PM  2 A8 vs A6Lakelands Toros 2000 Boys Black 3 vs.GCU 00 Select2

Bracket - Friday, September 16, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 351221  Granby Educational Center  07:00 PM  1 A10 vs A2Sumter 17B Sabres 1 vs.CRFC MAROON 00B CL 23

Bracket - Saturday, September 17, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 351244  Garners Ferry Complex  11:00 AM  2 A3 vs A8DISA Boyz -U17White 0 vs.Lakelands Toros 2000 Boys Black3
 351245  Sandhills Complex  11:00 AM  1 A4 vs A7DSC 00 White 5 vs.GPS NASA 00 BOYS WHITE1
 351236  Sandhills Complex  03:00 PM  1 A3 vs A4DISA Boyz -U17White 0 vs.DSC 00 White3

Bracket - Sunday, September 18, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 351201  Lexington County Soccer  01:00 PM  2 A7 vs A8GPS NASA 00 BOYS WHITE 1 vs.Lakelands Toros 2000 Boys Black5
 351247  River Bluff Baptist Church  02:00 PM  1 A2 vs A11CRFC MAROON 00B CL 2 1 vs.Tuzos SC - 01 - BU177

Bracket - Wednesday, September 21, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 351212  Wenwood Complex  07:30 PM  3 A1 vs A5CESA 00B Select Red 3 vs.FUSC 00 Boys White0

Bracket - Friday, September 23, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 351211  Patriot Park - Sumter  07:30 PM  4 A9 vs A10SCUFC 00 Boys Crescent 5 vs.Sumter 17B Sabres3

Bracket - Saturday, September 24, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 351225  Patriot Park - Sumter  11:00 AM  4 A10 vs A4Sumter 17B Sabres 0 vs.DSC 00 White11
 351227  Herdklotz Park  11:00 AM  1 A8 vs A1Lakelands Toros 2000 Boys Black 0 vs.CESA 00B Select Red3
 351235  Suber Road Complex  03:00 PM  1 A2 vs A5CRFC MAROON 00B CL 2 3 vs.FUSC 00 Boys White3
 351210  Herdklotz Park  05:00 PM  1 A8 vs A11Lakelands Toros 2000 Boys Black 1 vs.Tuzos SC - 01 - BU178

Bracket - Sunday, September 25, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 351220  SCUFC BB&T  09:00 AM  6 A9 vs A3SCUFC 00 Boys Crescent 2 vs.DISA Boyz -U17White6
 351226  Lexington County Soccer  03:00 PM  5 A11 vs A3Tuzos SC - 01 - BU17 10 vs.DISA Boyz -U17White0
 351209  River Bluff Baptist Church  04:00 PM  1 A6 vs A2GCU 00 Select 2 vs.CRFC MAROON 00B CL 20
 351224  SCUFC BB&T  05:00 PM  6 A9 vs A5SCUFC 00 Boys Crescent 4 vs.FUSC 00 Boys White3

Bracket - Saturday, October 01, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 351203  Manchester Meadows  03:00 PM  1 A4 vs A2DSC 00 White 3 vs.CRFC MAROON 00B CL 23

Bracket - Saturday, October 15, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 351242  Manchester Meadows  11:00 AM  2 A1 vs A11CESA 00B Select Red 1 vs.Tuzos SC - 01 - BU173
 351213  Manchester Meadows  11:00 AM  1 A6 vs A4GCU 00 Select 2 vs.DSC 00 White3
 351248  SCUFC BB&T  03:00 PM  2 A3 vs A10DISA Boyz -U17White 3 vs.Sumter 17B Sabres0
 351217  Manchester Meadows  03:00 PM  2 A6 vs A1GCU 00 Select 2 vs.CESA 00B Select Red4
 351228  SCUFC BB&T  03:00 PM  3 A9 vs A7SCUFC 00 Boys Crescent 5 vs.GPS NASA 00 BOYS WHITE9
 351198  Manchester Meadows  05:00 PM  2 A4 vs A11DSC 00 White 0 vs.Tuzos SC - 01 - BU172

Bracket - Friday, October 21, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 351229  Patriot Park - Sumter  07:30 PM  4 A10 vs A6Sumter 17B Sabres 2 vs.GCU 00 Select4

Bracket - Saturday, October 22, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 351207  Brushy Creek Complex  11:00 AM  1 A4 vs A1DSC 00 White 0 vs.CESA 00B Select Red2
 351208  SCUFC BB&T  03:00 PM  3 A5 vs A3FUSC 00 Boys White 1 vs.DISA Boyz -U17White3
 351251  James Island Complex  03:00 PM  3 A6 vs A7GCU 00 Select 2 vs.GPS NASA 00 BOYS WHITE1
 351219  Brushy Creek Complex  05:00 PM  1 A8 vs A4Lakelands Toros 2000 Boys Black   vs.DSC 00 White 

Bracket - Sunday, October 23, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 351197  The Countybank Complex - Greenwood  05:00 PM  1 A2 vs A1CRFC MAROON 00B CL 2 1 vs.CESA 00B Select Red1

Bracket - Saturday, October 29, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 351216  SCUFC BB&T  11:00 AM  2 A10 vs A11Sumter 17B Sabres 1 vs.Tuzos SC - 01 - BU1710
 351246  SCUFC BB&T  11:00 AM  1 A5 vs A6FUSC 00 Boys White 1 vs.GCU 00 Select4
 351218  SCUFC BB&T  02:45 PM  1 A7 vs A5GPS NASA 00 BOYS WHITE 7 vs.FUSC 00 Boys White0
 351231  James Island Complex  03:00 PM  1 A2 vs A3CRFC MAROON 00B CL 2 1 vs.DISA Boyz -U17White0
 351204  SCUFC BB&T  04:30 PM  1 A6 vs A11GCU 00 Select 1 vs.Tuzos SC - 01 - BU173

Bracket - Sunday, October 30, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 351232  Brushy Creek Complex  01:00 PM  1 A1 vs A9CESA 00B Select Red   vs.SCUFC 00 Boys Crescent 
 351215  Lexington County Soccer  04:30 PM  2 A8 vs A2Lakelands Toros 2000 Boys Black 1 vs.CRFC MAROON 00B CL 22

Bracket - Friday, November 04, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 351199  SCUFC BB&T  07:30 PM  4 A5 vs A10FUSC 00 Boys White 2 vs.Sumter 17B Sabres1

Bracket - Saturday, November 05, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 351239  River Bluff Baptist Church  11:00 AM  1 A2 vs A7CRFC MAROON 00B CL 2 0 vs.GPS NASA 00 BOYS WHITE1
 351234  River Bluff Baptist Church  04:30 PM  1 A11 vs A7Tuzos SC - 01 - BU17 3 vs.GPS NASA 00 BOYS WHITE1
 351249  SCUFC BB&T  05:00 PM  1 A4 vs A9DSC 00 White 5 vs.SCUFC 00 Boys Crescent1

Bracket - Sunday, November 06, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 351243  River Bluff Baptist Church  02:00 PM  1 A2 vs A9CRFC MAROON 00B CL 2 7 vs.SCUFC 00 Boys Crescent1
 351240  Bishop England High School  03:00 PM  1 A3 vs A6DISA Boyz -U17White 2 vs.GCU 00 Select0
 351250  Herdklotz Park  03:00 PM  1 A5 vs A8FUSC 00 Boys White 3 vs.Lakelands Toros 2000 Boys Black3

Bracket - Saturday, November 12, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 351200  SCUFC BB&T  09:00 AM  1 A6 vs A9GCU 00 Select   vs.SCUFC 00 Boys Crescent 
 351222  Lexington County Soccer  11:00 AM  9 A1 vs A7CESA 00B Select Red 0 vs.GPS NASA 00 BOYS WHITE3
 351241  Brushy Creek Complex  01:00 PM  1 A4 vs A5DSC 00 White 2 vs.FUSC 00 Boys White2
 351202  Lexington County Soccer  03:00 PM  9 A1 vs A3CESA 00B Select Red 0 vs.DISA Boyz -U17White1

Bracket - Sunday, November 13, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 351206  SCUFC BB&T  01:00 PM  3 A8 vs A9Lakelands Toros 2000 Boys Black 5 vs.SCUFC 00 Boys Crescent2
 351214  Cathedral Of Praise Church Academy  04:00 PM  1 A7 vs A3GPS NASA 00 BOYS WHITE 2 vs.DISA Boyz -U17White0






Affinity Sports Copyright 2016, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.